Milyen is egy gyerekbarát kert? 6+1 tipp egy kisgyermekes szülő tollából

Čo je záhrada vhodná pre deti? 6+1 tipov od rodiča s malými deťmi

Keď sme doma s deťmi, jedna z najdôležitejších vecí pre mňa ako rodiča s malými deťmi je, že moje deti sú vždy v bezpečí, aj keď na nich možno pár minút nemám oči, pretože robím domáce práce. alebo robiť iné veci. Okrem toho ma teší aj to, že sa deti aspoň na malú chvíľku dokážu zabaviť hrou medzi sebou alebo samy so sebou, preto sme sa im snažili vytvoriť prostredie, kde sa budú môcť zamestnať na určitý čas, resp. sám. Našu záhradu sme navrhli tak, aby bola pre nich bezpečná, ale aj vzrušujúca. Ako vyzerala naša záhrada vhodná pre deti?

1) Viditeľné a relatívne malé

Naša záhrada sa otvára priamo z obývačky, odkiaľ cez presklené dvere a okná na deti dobre vidím, alebo aj keď sa na ne nepozerám, neustále ich počujem, takže obed sa dá pripraviť vedľa nich. Naša záhrada je pomerne malá, celkovo má 100 metrov štvorcových. Tento rozmer je akurát pre malé deti, ak má niekto väčšiu, cik-cak záhradu, možno ešte stojí za to popremýšľať o oddelení časti záhrady a premene tejto menšej plochy na detskú.

2) Mäkká tráva a vhodné rastliny

Jedným z najväčších pokladov našej záhrady je udržiavaná mäkká tráva, v ktorej obe naše deti ako bábätká s radosťou liezli a potom bezpečne robili prvé kroky. Pri výsadbe okrasných rastlín sme navyše dbali na to, aby sa do záhrady nedostali jedovaté rastliny. Rastliny rastúce na vyvýšených záhonoch vždy prinesú deťom radosť navyše, či už ide o úrodu jahôd, paradajok alebo hrachu.

3) Vzrušujúce, vybavené hračkami

Pre deti je veľmi dôležité, aby v každej oblasti našli veci pre ne určené, preto sme do našej záhrady umiestnili pieskovisko, záhradný drevený domček na hranie nízkej výšky so šmykľavkou a ďalšie záhradné hračky. Drevený domček sme vybavili kuchynkou a kuchynskými doplnkami, takže varenie a hranie rolí v ich domčeku sú pre deti naozaj zmysluplnou zábavou. Sortiment webshopu Tökmag Design v našom internetovom obchode ponúka vzrušujúce a pútavé záhradné hračky pre deti, ako sú záhradné domčeky , záhradné kuchynky, pieskoviská a iné záhradné hračky.

4) Tiene

Najmä v teplom, slnečnom letnom dni je tieň zlatistý, preto je dobré mať sa pod čím schovať, aby ste ani v horúčavách nemuseli tráviť deň v interiéri. Môže to byť vysoký strom, veranda, stena domu alebo tieň plotu.

5) Nie je strmé, nie sú tam veľké možnosti pádu

Keďže zmysel pre nebezpečenstvo a rovnováhu u malých detí ešte nie je taký vyvinutý ako u starších detí alebo dospelých, musíme venovať zvýšenú pozornosť terénnym podmienkam, v ktorých umožňujeme našim deťom voľný pohyb. Našťastie, naša záhrada je úplne rovná, nie sú tam schody ani výšky, z ktorých by deti mohli spadnúť a zraniť sa.

6) Zatvorená záhradná brána

Deti si otvárajú každé dvere, ktoré môžu, či už sú to dvere skrine, dvere chladničky, vchodové dvere alebo dokonca záhradná brána. Je preto veľmi dôležité dbať na to, aby boli vždy zatvorené tak, aby ich malé dieťa neotvorilo jednoduchým stlačením rúčky.

+1) Domáce zviera vhodné pre deti

Deti môžu byť skutočným pokladom, ak majú pokojné, priateľské zvieratko, ktoré je na deti zvyknuté, najmä milého psíka, s ktorým sa môžu maznať, hrať sa s ním alebo sa s ním hrať. Náš obdarovaný je roztomilý španiel, ktorého obe naše detičky od 1 roku považovali za skutočného parťáka na hranie.

Späť k blogu

Napísať komentár

Upozorňujeme, že komentáre musia byť pred zverejnením schválené.